Regionální veletrh fiktivních firem Podzimní Příbram

Letos na OA a VOŠ Příbram proběhl již 17. ročník tohoto veletrhu, takže můžeme konstatovat, že tradice trvá a kvalita roste. První den studenti předvedli své firmy v prezentacích v českém a anglickém jazyce a druhý den se čile obchodovalo na stáncích. Letos poprvé byl vyhlášen i nejlepší individuální prodejce. A výsledky? Těšte se, za chvíli to přijde!

11. 11. 2014 PREZENTACE FIREM

1. místo    SIS, s. r. o. - OA a VOŠ Příbram

2. místo    MC Pohádka - SOŠ a SOU Písek

3. místo    S Stuff, s. r. o. - OA a VOŠ Příbram

12. 11. 2014 PRODEJNÍ MÍSTO

1. místo    CK VLTAVARÁJ, s. r. o. - Gymnázium a SOŠ Sedlačany 

2. místo    BETA - OA a VOŠ Příbram

3. místo   KANA, s. r. o. - OA a VOŠ Příbram

NEJLEPŠÍ INDIVIDUÁLNÍ PRODEJCE

Markéta Kořínková, 3. C - OA a VOŠ Příbram

 

 

Den studentů

Ve dnech 11. a 12. 11. 2014 se na OA a VOŠ Příbram uskutečnil již 17. ročník regionálního veletrhu fiktivních firem Podzimní Příbram.

Jako již tradičně první den probíhaly prezentace firem, kde studenti museli odborně v českém a anglickém jazyce představit svoji firmu, seznámit ostatní s náplní práce, nabídkou, uvést sortiment služeb, jejich ceník apod. Všichni odvedli skvělou práci a odborná porota určitě neměla lehké rozhodování.

Druhý den začal slavnostním zahájením veletrhu v obřadní síni v příbramském Zámečku. Všechny přítomné přivítala paní zástupkyně Ing. Jitka Štefanová, poté slovo předala náměstkovi hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu PaedDr. Milanu Němcovi, MBA, který ve svém proslovu zdůraznil především sepětí teorie s praxí, a vyzdvihl tudíž důležitost takto prakticky zaměřeného projektu. Veletrh oficiálně zahájila paní Dana Batelková, odborná referentka Centra fiktivních firem.

Pak se již čile rozběhlo obchodování na prodejních místech. Bylo vskutku co nakupovat a objednávat. Mohli jste se vydat kolem světa, do vesmíru, ale i po krásách naší vlasti, koupit si projížďku na koni, krásné společenské šaty, pro sportovně založené tu byl stánek se sportovním vybavením typu kolečkové brusle, zamilovaní si mohli koupit zásnubní prsten s briliantem, a když jste byli unaveni, dali jste si sladkou tečku či míchaný nápoj. Děti jste si klidně mohli odložit v Mateřském centru Pohádka, kde o ně bylo perfektně postaráno. Celému dopoledni tedy nic nechybělo. A pak přišlo to nejdůležitější. Samozřejmě - vyhlášení výsledků všech soutěží!

V prezentacích se na 1. místě umístila firma SIS, s. r. o. z OA a VOŠ Příbram, 2. místo si odvezlo do Písku MC Pohádka a 3. místo získala firma S Stuff, s. r. o.

Umístění za nejlepší prodejní stánek: 1. místo – CK VLTAVARÁJ, s. r. o. z Gymnázia a SOŠ ekonomické Sedlčany, 2. místo - cvičná kancelář BETA z OA a VOŠ Příbram a 3. místo – firma KANA, s. r. o. také z domácí školy.

Letošní ročník byl tradiční, ale přece jen se něčím lišil. Studenti 4. ročníku uspořádali tajné studentské hlasování o nejlepšího individuálního prodejce. Tím se stala Markéta Kořínková z 3. C OA a VOŠ Příbram pracující pro firmu SIS, s. r. o.

Citát Sláva vítězům, čest poraženým tady naprosto platí. Všechny firmy se velmi snažily a všem studentům patří velký dík za přípravu, cílevědomost, snahu a odvedenou práci. Stejně tak i jejich učitelům, kteří jim trpělivě přinášejí praktické rady.

Přejeme tedy všem, aby je tato činnost bavila i nadále a stejně tak dobře se uplatnili i v praktickém životě. S takovými studenty bude radost spolupracovat!

Mgr. Iva Čápová, OA a VOŠ Příbram